PREČO BY SA DETI MALI UČIŤ PROGRAMOVAŤ?

  • Programovanie je v 21. storočí štvrtou základnou zručnosťou popri čítaní, písaní a počítaní
  • Popri programovaní sa deti učia dôležité zručnosti dnešnej doby, ktorými sú – riešenie problémov, chybovosti, logické myslenie a mediálnu kompetentnosť
  • Deti môžu byť pri programovaní kreatívne a myslieť samostatne, čo im umožňuje výrazne zlepšiť ich prácu v škole

PREČO PROGRAMOVANIE? alebo KÓDENIE PRE DETI: NAČO?

V KOD Akadémii sa deti naučia hravo programovať počítače tým, že vytvárajú svoje vlastné príbehy a počítačové hry. Učenie programovania deti zabáva a povzbudí u nich mnohé dôležité kognitívne a emocionálne zručnosti. Okrem toho programovanie prináša uspokojenie a radosť z vytvárania nových vecí.

Chlapci a dievčatá sa učia programátorské zručnosti, vďaka ktorým môžu byť v súčasnosti, ale aj v pracovnej budúcnosti úspešnejší a všestranejší. Medzi základné zručnosti, ktoré získajú, patria: riešenie zložitých problémov, zvládanie chýb bez stresu, kritické myslenie a mediálnu gramotnosť.

Učebné osnovy boli starostlivo vyvinuté a prispôsobené vekovým skupinám. U mladších detí je napríklad nevyhnuté, aby neboli príliš dlho pred obrazovkou. Pre nich sú súčasťou hodiny hry bez počítača, ktoré
však podporujú tzv. “počítačové myslenie”. Tieto pomáhajú deťom ľahšie pochopiť aspekty programovania. Samozrejme pomocou pohybových hier, tímovej práce a zábavy.